2014-05-21

Je prezident ASLSR blbeček alebo hajzlík?

Chcem sa dať zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde. Môj lekár ale na mňa vyšiel s ničím nepodloženým drístom, že vraj cez sezónu sa to nesmie.

Tak som sa spýtal cez kontakty ASLSR, ako sa brániť proti takejto lži. (Vedel som takmer isto, že je to lož, lebo som sa na očkovanie pýtal už skôr a na toto ma vôbec neupozornili. Aj som čítal letáky k vakcínam a nič také tam nebolo. Ak by bolo známe takéto riziko, tak by to tam predsa museli uviesť.)

Odpovedal mi sám prezident ASLSR, MUDr. Ladislav Pásztor, MSc.:

„Za očkovanie je vždy zodpovedný lekár, ktorý očkovanie vykoná a predpíše očkovaciu látku na recept. Ak posúdil očkovanie proti kliešťovej encefalitíde vo Vašom prípade ako potencionálne nebezpečné, musím s ním súhlasiť.

Takže „pán MSc.“ vraví, že čokoľvek povie lekár, tak s tým musí súhlasiť. Zrejme by „musel súhlasiť“ (sic.) aj s lekárom, ktorý sociálne zabil chlapca. Veď to povedal lekár (že ho tam môžu samého bez dozoru nechať), tak to musí byť pravda. Čo na tom, že pacient skoro zomrel a lekár predtým vedel, že bol resuscitovaný.

Potom sa slovenskí lekári čudujú, že ich ľudia majú za lumpov. Viem, že mnoho lekárov sú slušní, pokorní, vzdelaní a múdri ľudia. Lenže ak títo lepší obhajujú a kryjú neschopákov, sami páchajú zlo. A preto ich majú ľudia v zuboch oprávnene.

Inak, vďaka MUDr. Viliamovi Cíbikovi a pani Eve Rybárovej z RLK Trenčín... tú sprostosť mám jasne vyvrátenú:

„Očkování proti klíšťové encefalitidě není omezeno ročním obdobím a může být prováděno kdykoli. Klinické studie a lékařské zkušenosti nepotvrdily obavy z těžšího průběhu infekčního onemocnění v případě, že osoba byla krátce před přisátím infikovaného klíštěte neúplně očkovaná.“
Petráš M., Lesná I.K.: Manuál očkování 2010: Očkování proti klíšťové encefalitidě

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára